Posted in 【Baby Food】

【14個月】每日餐單 (March from 2018.3.18 ~ )

今個月開始會喺度記錄細佬每日餐單。其實之前一直都有記錄,等我得閒果陣再喺度寫返啦!雖然都係 copy and paste,但都要搵時間整理吓!

呢個3月都係由18號開始記,因為本身諗住唔再記,但諗諗吓又好想記,咁不如寫喺呢度啦!應該會比較努力😁 不過有時我都會忘記咗㗎!(大家作為參考好了,我只係一個普通媽媽,而且都係剛開始煮食半年左右😊)

細佬14個月,體重大約係9點幾 kg。通常一日都有4餐固體食物,只飲朝早起身一餐奶,約 100~180 ml。

2018.3.18 Sunday

Breakfast : Banana Pancake, Strawberries, 紫甘筍汁杏脯燕麥

2018.3.19 Monday

Breakfast : Banana Pancake, 自家芝士粟米包小半個

Lunch : 藜麥飯波,炒茄子,蕃茄仔,Bell pepper meatballs

Tea time : 日式煮紫甘筍,芝士炒蛋

Dinner : 白飯,肉桂蘋果,青椒豬肉丸,西蘭花

2018.3.20 Tuesday

早午餐 : 日式揚豆腐,茄子,青椒豬肉丸,白飯,配和風蘿蔔醬

♡因為起身後未食早餐就瞓返,再起身時已經唔係早餐時間,否則就唔知幾點食午餐,所以就食一餐算了♡

Tea time : 自家芝士麵包

Dinner : 洋蔥西蘭花炒蛋,蘋果,白飯

2018.3.21 Wednesday

Breakfast : 烚蛋,自家提子包,芝士,車厘茄

Lunch : 紅扁豆白飯波,雞肉丸(冇食),南瓜,白蘿蔔

2018.3.23 Friday

Lunch : 螺絲粉,牛肉薯波,烚蛋,豬肉丸

2018.3.24 Saturday

Breakfast : Banana Oats Pancake, 杏脯燕麥

Lunch : 洋蔥牛肉紅蘿蔔飯波,香蕉

2018.3.27 Tuesday

Lunch : 甘筍,粟米藜麥菜心蕃薯飯波(焗),車厘子,火龍果

Tea time : 牛奶麵包

Dinner : 焗飯波(同上),白飯波 (即是有兩款),甜豆煎蛋,豆腐豬肉漢堡

♡個煎蛋佢肯食,好多時都唔食㗎!比較鍾意食烚蛋,又或者佢鍾意食煎嘅多啲?焗蛋9成食剩大半♡

2018.3.28 Wednesday

Breakfast : Pear (綠色皮果隻,唔記得叫咩梨)

Lunch : 三色螺絲粉,洋蔥炒牛肉,芝麻紅扁豆焗紫心蕃薯波波

啲牛肉就咁俾佢食㗎咋,但我有間中有用筷子餵佢。

Tea time : 自家肉桂提子包

Dinner : 烚蛋,豆腐豬肉漢堡,火龍果,鮮淮山西蘭花紅米糙米飯波

2018.3.29 Thursday

Breakfast : Banana Pancake, Yogurt

Lunch : 豆腐豬肉漢堡,揚豆腐,紫菜黑白芝麻飯波,車厘子

Tea time : Cheese, 自家提子包,自家蘋果蛋糕

Dinner : 紅蘿蔔飯波,雞肉漢堡,烚蛋,車厘子

♡大件事!而家好似開始對烚蛋麻麻地!之前明明好鍾意,尋晚同今晚都唔多掂隻蛋♡

2018.3.30 Friday

早餐:杏仁片核桃杏脯燕麥

♡點知勁眼瞓,食唔多♡

午餐:有機粟米,焗雞肉漢堡x2,焗紅蘿蔔薯餅,白飯波

♡哥哥走埋嚟合照,攬到人家咁嘅樣ಠ╭╮ಠ ♡

下午茶:自家提子方包一片

晚飯:外出韓食 ~ 白飯,烤牛肉、豬肉、紅椒、黃椒,芝士粟米,蛋…

2018.3.31 Saturday

早餐 : 粟米煎蛋,Oatmeal with cranberries

♡又眼瞓到暈,直頭暈咗😅 所以只係食咗兩啖蛋,燕麥冇食到♡

午餐 : 烏東,紅蘿蔔薯蓉,蕃薯,雞肉丸,自家提子方包半塊

♡早餐冇乜點食,竟然連午餐都食咁少…原因係啲嘢唔啱佢胃口😑 最後唯有俾半塊麵包佢,等佢開吓胃♡

晚餐 : 紅米糙米白飯波,粟米煎蛋,三文魚

♡自己食得好差,唔肯食,最後幾乎全部工人餵……😣♡

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s